Myślałam tylko o tym jak pomóc mężowi w tym trudnym dla nas czasie

W 2014 roku na gwiazdkę podarowałam mojemu mężowi Januszowi wspaniały prezent, zupełnie oryginalny. Podarowałam mu swoją nerkę. Mąż zachorował na niewydolność nerek w 2013 roku.

Bycie dawcą to zaszczyt

Przeszczep odbył się 01.07.2014 roku. Dzięki pomocy Pani Aleksandry i całego zespołu ludzi, którzy towarzyszyli nam zarówno podczas kwalifikacji, jak i przy operacji, udało się przejść ten trudny czas szczęśliwie.

Oddanie nerki ratuje życie bliskiej osobie

Z moim mężem jesteśmy razem już prawie 9 lat. Połączyło nas wielkie uczucie, któremu na przeszkodzie stanęła choroba męża. Ostra niewydolność nerek męża sprawiała, że nie byliśmy w stanie w pełni cieszyć się naszą miłością.

Tylko przeszczepienie krzyżowe mogło uratować życie mojej żonie

10 lutego 2015 roku zostałem dawcą nerki w pierwszym w Polsce krzyżowym przeszczepieniu nerek od osób niespokrewnionych.

Moja mama podarowała mi życie drugi raz, oddała mi swoją nerkę

Dzięki przeszczepowi uniknęłam dializ, mogę realizować swoje marzenia. Otrzymana od mamy nerka zbliżyła nas do siebie jeszcze bardziej, połączyły nas wspólne pasje, podróże, górskie wycieczki.

Szczęśliwa 13!!!

W tym wyjątkowym dniu otrzymałam nerkę od ukochanego partnera Bartłomieja.

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że to właśnie my otworzymy innym parom drogę do przeszczepień krzyżowych

Dziś czujemy się dobrze, a nasze życie nabrało nowych barw. Dzięki przeszczepieniu krzyżowemu zyskaliśmy nie tylko zdrowie ale i wspaniałych przyjaciół. Dziś jesteśmy jedną rodziną.

Dowód miłości – Maciej oddał nerkę swojej żonie Kasi

Maciej oddał nerkę swojej żonie Kasi. To piękny dowód miłości! Razem prowadzą kuźnie w Zakopanem, pracują razem, cieszą się życiem i spełniają marzenia – wszystko dzięki transplantacji nerki od dawcy żywego

Braterska miłość – Eugeniusz i Stanisław Karmiłowiczowie

Chorobę nerek odkryto u mnie przypadkowo, w badaniu USG, około 40. roku życia. Lekarz pierwszego kontaktu nie był w stanie określić przyczyny bólów pojawiających się w dolnej części tułowia.

Udany przeszczep to nie jedyny cud w ich życiu

Tomasz dostał nerkę od zmarłego dawcy, Małgorzata od swojej mamy. Zaangażowali się w protest przeciwko wysokim cenom leków, które do końca życia muszą zażywać osoby po przeszczepach – tak też się poznali. Niedawno na świat przyszedł ich śliczny i zdrowy syn Adaś.

Skip to content